Wyszukiwarka serwerów dedykowanych
Serwery dedykowane – modele z linii Mil Procesory AMD
Linia AMD Mil to serwery dedykowane pracujące na procesorach AMD Epyc Milan. To trzecia generacja procesorów z serii Epyc zaprezentowana przez producenta w 2019 roku. Są zbudowane na bazie architektury Zen 3, a także wyróżniają się posiadaniem nawet do 128 rdzeni. Na tle poprzedników obsługują większą pojemność pamięci RAM czy większą ilość pamięci podręcznej. Duża moc obliczeniowa w połączeniu z szybkimi dyskami SSD i NVME dają możliwość zastosowania serwerów do jeszcze bardziej wymagających zadań. Sprawdzą się m.in. do obsługi baz danych, wirtualizacji, analityki w czasie rzeczywistym, uczenia maszynowego, a także HPC, czyli przetwarzania wysokowydajnego. Zobacz też serwery AMD Gen.
Dedykowane serwery – linia AMD Mil
Serwery dedykowane AMD Mil są przeznaczone do biznesowego zastosowania, a z ich możliwości zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający klienci. Poszczególne konfiguracje działają w oparciu o procesor AMD EPYC™ 7313 3,0 GHz, AMD EPYC™ 7443 2,9 GHz, AMD EPYC™ 7543 2,8 GHz oraz AMD EPYC™ 7713 2,0 GHz. Dzięki temu doskonale nadają się do obsługi zadań wielowątkowych. Klient ma dużą możliwość wyboru, co sprawia, że możliwe jest dostosowanie pozostałych parametrów do swoich potrzeb. Dostępna jest pamięć RAM w przedziale 128-1024 GB, a także duży przekrój dysków SSD i NVME. Czas dostępności wybranej konfiguracji z procesorem AMD Milan to zaledwie 24 -72h od momentu zaksięgowania wpłaty. Zobacz również serwery dedykowane z pozostałych oferowanych przez nas serii.
Serwery dedykowane z procesorami AMD Epyc Milan – zastosowanie
Serwery dedykowane z procesorami AMD Epyc Milan znajdą zastosowanie w firmach, które wymagają wyjątkowo dużej mocy obliczeniowej. Sprawdzą się w takich zadaniach, jak:
Przetwarzanie wielozadaniowe – wielordzeniowe procesory AMD Milan doskonale poradzą sobie w pracy w środowisku, gdzie konieczna jest obsługa wielu aplikacji jednocześnie bez utraty wydajności.
Obsługa baz danych – przetwarzanie dużych zasobów danych w analizach czy symulacjach biznesowych, co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji.
Wirtualizacja danych – w celu wyeliminowania wielu zbiorów danych i zoptymalizowania dostępu do nich dla wielu użytkowników.
Analityka w czasie rzeczywistym – analiza notowań giełdowych, strumieni kliknięć, śledzenia lokalizacji, kanałów mediów społecznościowych, aktywności w aplikacjach.
Uczenie maszynowe – z udziałem algorytmów pozwalających na samouczenie się sztucznej inteligencji. Wykorzystywane w takich sektorach, jak usługi finansowe, transport, ochrona zdrowia, czy sprzedaż detaliczna.
HPC – wysokowydajne przetwarzanie wykorzystywane do efektywniejszego agregowania mocy obliczeniowej niż w tradycyjnych komputerach i serwerach – m.in. do tworzenia symulacji, badań medycznych, tworzenia animacji, analizowania dużych ilości danych o klientach przez sieci handlu detalicznego.